..::Jestestwo::..

Psychologia Psychotroniczna.


#1 2013-12-13 09:12:03

 Bartimaei

Administrator

Zarejestrowany: 2013-12-12
Posty: 100
Punktów :   

Przedmowa.

Vaclav Pavel Borovicka.

Sekty szatańskich bogów.

Przedmowa

Książka ta nie jest fachową rozprawą o sektach religijnych, o ich powstaniu, historii i upadku. To co opisałem jest prawdziwą i ścisłą rekonstrukcją czterech dramatycznych przypadków, w których główną rolę odegrali samozwańczy "zbawiciele", oszuści handlujący odwieczną ludzką tęsknotą za dostaniem się do nieba albo innego miejsca szczęśliwości wiecznej.
Opowiadam o kryminalnych przypadkach zabójców i zamordowanych, którzy w trakcie szaleńczego rytuału zostali odurzeni środkami oszałamiającymi, a potem żywcem spaleni, otruci szybko działającą trucizną, zabici strzałem w tył głowy albo zmuszeni do popełnienia zbiorowego samobójstwa. Wszystkie te zdarzenia weszły już do historii zbrodni, mimo że dochodzenie w sprawie ostatniego z nich nie zostało jeszcze zakończone*, do tej zbiorowej zbrodni doszło bowiem w końcu 1995 roku.
Piszę o niewiarygodnych faktach, jaki miały miejsce we wspaniale ozdobionych świątyniach, z udziałem morderców oraz ich ofiar ubranych w odświętne szaty. W jednym z przypadków mamy nawet do czynienia z trzydziestoma trzema widmami mającymi reprezentować na ziemi boską potęgę. Obłąkanym sekciarzom oferowano - jak w biurze turystycznym - niezwykłą podróż do raju w rejon Syriusza, najjaśniejszej gwiazdy konstelacji Wielkiego Psa.
Te kryminalne przypadki są podobne do innych, które wstrząsnęły opinią publiczną na świecie. Świadczą o tym, że jeden człowiek może wykorzystać drugiego, kiedy tylko uda mu się zawładnąć jego wolą.
Proszę mi wybaczyć, że wybrałem tak drastyczne przestępstwa. Nawet mnie nie było łatwo przez długie miesiące przedzierać się przez morze protokołów i zeznań. Ciężko było napisać tak wstrząsającą książkę. Przestępstwa nie bywają jednak wesołe. Któraż zbrodnia nie jest tragedią?
Sekty mnożą się jak epidemie. Chciałem pokazać, jak bardzo mogą być niebezpieczne i przestrzec czytelników, aby mieli się na baczności, kiedy ktoś obiecuje im wieczną chwałę. Gdziekolwiek. Na ziemi czy w niebiosach.

V.P.B / sierpień 1996.


___________________________
Spis treści:

1.Przedmowa.
2.Wygnani z raju.
3.Zagłada zakonu Świątyni Słońca.
4.Ranczo Apokalipsa.
5.Okrutny zbawiciel Mojżesz.
6.Literatura.
7.Podziękowania.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dragonslayers.pun.pl www.thesims2.pun.pl www.wspum.pun.pl www.pokecenter.pun.pl www.diablo2anime.pun.pl